Vyberte

SympaTex®

 

MEMBRÁNA SYMPATEX:

 • voděodolnost 100% při vodním sloupci až 45 m (v laminátech)
 • větruvzdornost 100% v souladu s normou EN ISO 9237
 • optimální prodyšnost – hodnocení „dobrý“ nebo „velmi dobrý“ v testech Hohenstein Institute – specializované instituce, která se zabývá zkoumáním textilních materiálů. Vodní pára je transportována ven systémem hydrofilních částic (57 miliard na 1 cm²)
 • certifikát Oeko-Tex STANDARD 100 a shoda se standardem bluesign® – výroba a likvidace šetrná k životnímu prostředí
 • ověřená kvalita potvrzená četnými testy
 • velmi vysoký stupeň mechanické odolnosti díky vhodně zvoleným materiálům – díky nejvyšší kvalitě provedení dosahuje odolnost membrány vůči oděru 100 000 Martindalových cyklů
 • přísné testovací metody – všechny prototypy bund jsou testovány 1 až 3 hodiny v dešťové komoře, zatímco obuv 7 až 14 hodin ve vodní lázni
 • zaručená dlouhodobá funkčnost – membrána plní svou funkci po celou dobu používání oblečení
 • kompaktní struktura – membrána nemá mikropóry, které by se mohly ucpat špínou, zbytky pracích prostředků nebo krystalky soli
 • snadná údržba – oblečení s membránou Sympatex se snadno čistí. Nejlépe používejte speciální prostředky pro péči o membrány. Je zakázáno používat přípravky s vysokým obsahem olejnatých látek.
 • roztažnost 300% – nepórovitá struktura způsobuje, že je membrána neobyčejně elastická, velmi tenká (od 5 mikronů) a výjimečně lehká

PROČ JE SYMPATEX JEDINÝ SVÉHO DRUHU?

Sympatex je supertenká membrána s neobyčejnými vlastnostmi, která je výsledkem použití nejnovějších technologií a splňuje nejvyšší kritéria kvality. Sympatex si dobyl pozici jednoho ze světových lídrů v oblasti specializovaného funkčního oblečení, obuvi a příslušenství, ale také ve zdravotně-technické branži, protože během výrobního procesu jsou dodržovány přísné normy.

Pokročilá technologie Sympatex je využívána v široké škále laminátů (spojení membrány a nosné látky), které lze přizpůsobit různým technickým a funkčním požadavkům.
Membrána Sympatex vděčí za své unikátní vlastnosti (optimální prodyšnost, 100% nepromokavost, 100% větruvzdornost, 100% biologická rozložitelnost) neporézní konstrukci z hydrofilních a hydrofobních kopolymerů.

OPTIMÁLNÍ PRODYŠNOST

I přes svou monolitickou (neporézní) konstrukci zajišťuje membrána optimální prodyšnost založenou na fyzikálně-chemickém principu. Hydrofilní částice membrány pohlcují vlhko vytvářené tělem, zatímco hydrofobní částice ho vytlačují na vnější stranu membrány, aby se mohlo vypařit. Tento fyzikálně-chemický proces sílí s nárůstem teplotního rozdílu a vlhka na obou stranách membrány. Čím větší rozdíl těchto parametrů mezi vnitřní stranou oblečení a jeho povrchem, tím více vlhka membrána přepravuje. To znamená, že efektivita membrány narůstá v závislosti na potřebě: čím intenzivnější pocení, tím více vlhka odvádí membrána od těla, ale jakmile se pocení zastaví, tepelná ztráta je minimalizována.

Přeprava vlhka hydrofilní, neporézní membránou Sympatex – Sympatex se skládá z kopolymerů vytvořených na bázi polyesteru (hydrofobní, tedy takový, který má schopnost odpuzovat částice vody, na obrázku červená barva) a polyetylenu (hydrofilní, tedy „vodu přitahující“, na obrázku bílá barva), které odpovídají za odvádění vodní páry (modrá barva) ven.
100% VODĚODOLNOST

Ukazatel voděodolnosti membrány Sympatex překračuje standardní úroveň. V závislosti na použitém nosném materiálu může Sympatex vydržet tlak vodního sloupce až do 45 metrů, což znamená, že zvládne dlouhodobý liják. Membrána se vyznačuje 100 % voděodolností také po vyprání nebo chemickém čištění.

100 % VĚTRUVZDORNOST

Membrána Sympatex je 100% větruvzdorná. Tato vlastnost je nenahraditelná při vnímané teplotě – která závisí hlavně na síle větru a je mnohem nižší než ta, kterou ukazuje teploměr. Například: pokud jsme vystaveni závanům větru s rychlostí 25 km/h a teplota činí +5 ºC , vnímáme teplotu – 6 ºC. Čím rychlejší vítr, tím nižší teplotu vnímáme. Membrána Sympatex byla navržena tak, aby díky stoprocentní větruvzdornosti předcházela tomuto nepříznivému jevu a postarala se tak o náš tepelný komfort.

Více informací: www.sympatex.com